Na parkingach przy sklepach Biedronka powstało już prawie 210 stacji ładowania o dużej mocy

Klienci Biedronki korzystający z samochodów elektrycznych mają już do dyspozycji 210 stacji ładowania Powerdot. W tym tygodniu sieć uruchomiła kolejną w nadmorskim Dziwnowie. Blisko 170 obiektów w całej Polsce czeka na finalizację procedur przyłączeniowych.

Uruchomiona właśnie stacja ładowania w Dziwnowie, podobnie jak inne urządzenia Powerdot usytuowane przy sklepach Biedronka, ma łączną moc 120 kW i dysponuje trzema złączami (CCS, ChaDeMo oraz AC). Kilka dni wcześniej infrastrukturę dla aut elektrycznych oddano do użytku w innym ośrodku wakacyjnym – Lądku Zdroju. Do miejscowości turystycznych, w których klienci Biedronki mogą naładować „elektryka” należą m.in. Gniezno, Drawski Młyn, Bochotnica koło Nałęczowa, Kraków, Gdańsk, Częstochowa, Lidzbark Warmiński, Lublin czy Tuchola. Niebawem dołączą do nich Władysławowo, Ustrzyki Dolne i Kielce, odwiedzane przez turystów wypoczywających w Górach Świętokrzyskich.

Jesteśmy zawsze blisko swoich klientów i ich potrzeb, dlatego nasze stacje ładowania powstają nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach, w tym w kurortach wakacyjnych. Dbamy o to, aby osoby odpoczywające na wakacjach i podróżujące po Polsce elektrykami, mogły przemieszczać się bez stresu o zasięg swoich samochodów, a jednocześnie wykorzystały czas, gdy pojazd się ładuje, na zrobienie zakupów – poinformował Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny i członek zarządu sieci Biedronka

Do tej pory na parkingach Biedronki zostało wybudowanych w sumie prawie 400 stacji Powerdot, które dysponują liczbą ponad 1 100 złączy, z czego 630 złączy już oddano do użytkowania (w 210 lokalizacjach).

Nasze stacje wyróżnia moc 120 kW, pozwalająca naładować średniej wielkości baterię w ok. 20 minut. Za usługę ładowania można zapłacić kartą płatniczą, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, dzięki czemu urządzenia dostępne są dla każdego, bez czasochłonnych formalności. Płatności można też dokonać, skanując kod QR lub korzystając z roamingu – wyjaśnił Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce.

W chwili ogłaszania projektu w lipcu 2023 roku Powerdot miał zawartych 600 umów ze spółkami energetycznymi. Zapewniają one wykonanie wszystkich zaplanowanych przyłączy, z terminami realizacji najpóźniej w 2024 roku. Zgodnie z aktualnym harmonogramem, do końca 2024 r. wybudowanych będzie 500 tego typu obiektów, z czego 300-400 zostanie oddanych do użytkowania. Pozostałe ruszą po montażu liczników i podanie napięcia przez dostawców energii.

O autorze:

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.