Umowę podpisano dzisiaj podczas XXXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jej cel to wzajemne wspieranie i promowanie inicjatyw oraz projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności i ESG.
Współdziałanie obejmie m.in. publikowanie informacji i materiałów eksperckich, organizację tematycznych konferencji, seminariów, webinariów i spotkań, a także współpracę w zakresie projektów edukacyjnych ukierunkowanych na podnoszenie świadomości społecznej w obszarze ESG.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to jeden z wiodących ośrodków akademickich w kraju zajmujących się tematyką ESG i zrównoważonego rozwoju. Z powodzeniem łączy wiedzę naukową z biznesem, promując najlepsze praktyki w tym obszarze. Dlatego też, współpraca z tak renomowanym partnerem będzie dla naszego portalu i jego czytelników dużą wartością dodaną. Nasz wspólny cel jest jeden: przekonanie nieprzekonanych, że biznesowo ESG jest opłacalny, zasadny i korzystny ekonomicznie w długim terminie dla wszystkich interesariuszy – powiedział Dariusz Jarosz, redaktor naczelny ESG.pl.
Porozumienie podpisane z portalem esg.pl jest kontynuacją przedsięwzięć podejmowanych przez uczelnię w ramach Inicjatywy ESG – wspólnego projektu SGH i Forum Ekonomicznego uruchomionego w 2022 roku. Obejmuje ono stworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie prowadzenia działalności zgodnej z zasadami ESG.
Odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój to fundamenty, na których powinniśmy budować przyszłość biznesu. Współpraca SGH z wiodącym w tej dziedzinie portalem internetowym ESG.pl umożliwi naszej uczelni nie tylko wzbogacenie programu kształcenia, ale także będzie mieć realny wpływ na kształtowanie postaw i działań, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa – ocenił rektor i profesor SGH dr hab. Piotr Wachowiak.
Oprócz porozumienia z portalem esg.pl SGH zawarła także umowę o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem ESG – największą w Polsce organizacją zrzeszającą liderów zrównoważonej transformacji: firmy, organizacje, instytucje i jednostki samorządu terytorialnego.
Po podpisaniu porozumień w Strefie SGH odbył się panel dyskusyjny „Regulacje ESG – naturalny krok czy kolejna kłoda pod nogi przedsiębiorców?” z udziałem Redaktora Naczelnego esg.pl, Rektora SGH oraz Anny Partyki-Opieli Przewodniczącej Rady Ekspertów Polskiego Stowarzyszenia ESG. W jej trakcie poruszono temat wpływu lawinowo przybywających unijnych i krajowych regulacji ESG na bieżącą działalność firm. Zastanawiano się też, czy wymogi dotyczące zrównoważonego rozwoju stanowią szansę na innowacje i zrównoważony wzrost czy wręcz przeciwnie: tworzą dodatkowe bariery administracyjne i koszty. Panel moderował Piotr Glen, kierownik Zespołu zrównoważonego rozwoju i ESG w SGH.