29 stycznia: Kongres ESG – Europa

Tematem przewodnim IV Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego, Rozwoju – Europa, który odbędzie się w przyszłą środę będą zmiany cywilizacyjne zachodzące na świecie oraz rola Unii Europejskiej w tych historycznych przemianach. Partnerem medialnym tego wydarzenia jest esg.pl

Czy Europa jest gotowa na transformację społeczną bez strat gospodarczych? Czy konieczna jest rewizja strategii związanych z Europejskim Zielonym Ładem? Te pytania będą punktem wyjścia dla ekspertów, polityków i przedsiębiorców – na te m.in. pytania postarają się odpowiedzieć goście kongresu.

Politycy, eksperci i przedsiębiorcy zwracają uwagę, że liczba regulacji i obowiązków z tym związanych z Zielonym Ładem może przytłoczyć firmy.

„Gospodarka Unii Europejskiej nie tylko przestaje być konkurencyjna wobec potęg Stanów Zjednoczonych i Chin, ale jeżeli nie znajdzie 800 mld euro rocznie, czeka ją powolna agonia” – alarmuje w swym raporcie Mario Draghi.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w listopadzie 2024 r. uproszczenie rosnącej liczby wymogów (poprzez konsolidację w jedno zbiorcze rozporządzenie) stojących przed przedsiębiorstwami w związku z raportowaniem ESG. Premier Donald Tusk: „Długo myślałem, czy to powiedzieć tak wprost, ale powiem to wprost. Niektóre założenia dotyczące emisji CO2, one rozbrajają europejską gospodarkę”. A po drugiej stronie oceanu Donald Trump: „Zielony Ład to zielone oszustwo.” W opinii niektórych ekspertów (prof. Władysław Mielczarski) takie zamożne kraje jak Niemcy przez Europejski Zielony Ład nieco zbiednieją, ale Polacy stracą nawet połowę dochodu liczonego na osobę. Czy konieczna jest analiza dyrektyw i terminów? – o tym będziemy rozmawiać podczas panelu otwierającego IV Kongres ESG.

Podczas wydarzenia organizowanego przez Instytut ESG eksperci będą dyskutować także m.in. o prawach człowieka w Europie i na świecie – czy UE rzeczywiście szanuje prawa człowieka i dostrzega problemy mieszkańców w krajach rozwijających się; współpracy biznesu z trzecim sektorem w imię zrównoważonego rozwoju; zrównoważonych miastach i wsiach; strategiach osiągania celów zeroemisyjności; efektywnej komunikacji i edukacji na temat zrównoważonego rozwoju.

O autorze:

Redaktor naczelny ESG.pl

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.