AstraZeneca Pharma Poland ogłosiła, że do końca 2024 roku będzie dysponowała w Polsce flotą samochodową o zerowej emisji.

Firma AstraZeneca Pharma Poland ogłosiła, że do końca 2024 r. będzie dysponowała w naszym kraju flotą samochodową o zerowej emisji. Projekt jest kluczowym projektem polskiego oddziału w dążeniu do realizacji celów ESG.

Obecnie flota samochodów elektrycznych w AstraZeneca liczy 821 samochodów, co stanowi blisko 70% wszystkich samochodów spółki w Polsce. Poza samochodami elektrycznymi AstraZeneca korzysta z pojazdów hybrydowych i hybryd typu plug-in. Do końca 2024 r. firma będzie korzystała w całej Polsce tylko z samochodów elektrycznych z zerową emisją.

– Nasz plan wprowadzenia do użytku wyłącznie samochodów elektrycznych idzie w parze
z długoterminowymi zobowiązaniami spółki w zakresie uzyskania zerowej emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. Dlatego też zachęcamy naszych pracowników i umożliwiamy im bezproblemowe korzystanie z floty AstraZeneca
– tłumaczy Michał Janik, Site Executive Director w spółce AstraZeneca. – Wraz z samochodem elektrycznym pracownicy otrzymują szerokie możliwości jego ładowania: w ramach dostępnej komercyjnie sieci innych operatorów, w zbudowanych na tę okazję stacjach ładujących w siedzibach spółki oraz, w wybranych przypadkach, w domach pracowników – dodaje.

Posiadanie w pełni elektrycznej floty samochodowej to ważny krok w realizacji globalnej strategii AstraZeneca o nazwie „Ambition Zero Carbon”. W jej ramach firma zobowiązała się do uzyskania zerowej emisji dwutlenku węgla w swojej działalności na całym świecie do 2025 r., a następnie – do 2030 r. – do osiągnięcia ujemnego poziomu emisji w całym łańcuchu wartości. Ponadto dążąc do osiągnięcia założonych celów polski oddział AstraZeneca już czwarty rok z rzędu wykorzystuje energię odnawialną pozyskiwaną z certyfikowanych farm wiatrowych a także prowadzi staranną segregację wszystkich odpadów i zamknięty obieg niektórych z nich. Firma wspiera także mobilność alternatywną: posiada 30 rowerów na użytek pracowników, a także stworzyła wewnętrzną aplikację do carpoolingu. Z kolei pracownicy, którzy nie korzystają z samochodów, mają możliwość otrzymania dofinansowania do zakupu biletów miesięcznych komunikacji miejskiej.

Parterami w realizacji projektu są firmy Ayvens oraz Elocity zajmujące się wynajmem aut i niezbędnego sprzętu oraz technologiczną stroną przedsięwzięcia.

AstraZeneca to firma biofarmaceutyczna o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, znajdująca się w czołówce największych i najbardziej innowacyjnych firm tego sektora na świecie. W Polsce zatrudnia prawie 3 tys. osób, z czego ponad 1,5 tys. zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. Od 2020 roku AstraZeneca posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez Ministra Rozwoju.

O autorze:

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.