ESG Warsaw – zdalnie i ciekawie

Wszyscy tęsknimy za konferencjami, podczas których moglibyśmy się spotkać osobiście. Mimo to, ESG Warsaw, organizowana już po raz drugi, nawet przez internet przyciągnęła liczne grono przedstawicieli spółek publicznych, odpowiedzialnych w swoich firmach za relacje inwestorskie, ESG i CSR.  

Relację z konferencji, organizowanej przez NN Investment Partners TFI, CFA Society Poland, Giełdę Papierów Wartościowych oraz Erste Securities Polska, na YouTube obejrzało kilkaset osób. Zapis z wydarzenia wciąż jest dostępny:

Prelekcje poprowadzili Jovita Razauskaite z NN Investment Partners, na temat zielonych obligacji, Łukasz Kolano z UN Global Compact, o raportowaniu emisji gazów cieplarnianych, Milena Olszewska-Miszuris z CFA Society Poland przedstawiła wyniki badań poświęconych roli kobiet we władzach spółek a Pedro Matos, wykładowca University of Viriginia Darden School of Business, opowiedział o różnych podejściach do odpowiedzialnego inwestowania.

Do panelu dyskusyjnego prowadzonego przez prof. Krzysztofa Jajugę zaprosiliśmy przedstawicieli firm, które zapewniły swoim pracownikom dobrowolne Pracownicze Programy Emerytalne (PPE). Rafał Benecki, z ING Banku Śląskiego, Joanna Bemben z Akamai Technologies Poland, Reinier Schlatmann z Philipsa, Alain Simonnet z 3M oraz Grzegorz Wojasiński z Michelin dyskutowali o zrównoważonym rozwoju, przytoczyli ciekawe przykłady z życia swoich firm i pokazali uczestnikom konferencji, że budowanie odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu ma głęboki sens.

„Because it matters. And it works”, jak podsumował Robert Bohynik, wiceprezes NN Investment Partners TFI.

Nowością w programie ESG Warsaw, o którą prosili sami uczestnicy ubiegłorocznej edycji, były interaktywne warsztaty. O standardach SASB można było się dowiedzieć podczas sesji przygotowanej przez Milenę Olszewską-Miszuris, zaś Liliana Anam z CSRInfo poprowadziła zajęcia z tworzenia strategii ESG w spółce. Uczestnicy warsztatów wzięli w nich bardzo aktywny udział, wielu z nich wykazało się nie tylko zaangażowaniem, ale i prawdziwą pasją dla tematyki odpowiedzialnych inwestycji i zrównoważonego biznesu.

Równolegle trwały spotkania inwestorów – również zdalne – ze spółkami. Za tę część konferencji odpowiadało Erste Securities Polska, a udział wzięli przedstawiciele: BASF, BP, Iberdrola, Lanxess, MOL Group, Novozymes, OMV, Repsol oraz Valeo.

Szczegóły programu ESG Warsaw są dostępne tutaj

Tegoroczna edycja ESG Warsaw utwierdziła nas w przekonaniu, że ESG to coraz ważniejszy temat na polskim rynku kapitałowym, jednocześnie głód wiedzy w tej dziedzinie pozostaje ogromny. Dlatego będziemy kontynuować ten projekt ???? Trzymajcie kciuki!

O autorze:

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.