Certificate in ESG Investing już w Polsce

Certificate in ESG Investing

Jak już kilka razy pisaliśmy, CFA Institute wzbogacił swoje portfolio o ścieżkę edukacyjną w obszarze ESG. Społeczność profesjonalistów w Polsce może już uzyskać prestiżowy dyplom – Certificate in ESG Investing.

„The CFA Institute Certificate in ESG Investing” jest uzupełnieniem profilu kompetencyjnego dla profesjonalistów pełniących rolę analityków, portfolio managerów, zarządzających funduszami, wealth managerów, pracowników zespołów dystrybucyjnych, sprzedażowych oraz produktowych. To kwalifikacja stworzona przez praktyków dla praktyków.    

Już 18 stycznia o godz. 16, CFA Society Poland zaprasza do udziału w godzinnym e-spotkaniu informacyjnym poświęconym temu dyplomowi. Opowie o nim Klaus Paesler, CFA, Senior Director, Institutional Relations, EMEA w CFA Institute. ZAREJESTRUJ SIĘ >>

Włączanie czynników środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) do procesu inwestycyjnego stało się w ostatnim latach czymś naturalnym. Rosną także oczekiwania dotyczące specjalistów w tej dziedzinie, wraz z dowodami na pozytywny wpływ na stopy zwrotu (choć tu można znaleźć różne opinie), a także klientów zamawiających portfele spełniające ich cele ESG. Dlatego warto się upewnić, że jesteś wyposażony w narzędzia do pełnego zintegrowania czynników ESG z procesem inwestycyjnym oraz do budowania i udoskonalania strategii.  

Co może Ci dać „Certificate in ESG investing”?

  • Ułatwienie zrozumienia tej złożonej i rygorystycznej branży
  • Uchwycenie i wyjaśnienie aktualnych tematy ESG i najlepsze praktyki branży
  • Umożliwienie zrozumienia, jak dobrze ten sektor wypada w porównaniu z jego tradycyjnymi odpowiednikami
  • Rzucenie wyzwanie konwencjonalnym podejściom
  • Zasób wiedzy opracowany przez profesjonalistów inwestycyjnych dla profesjonalistów inwestycyjnych
  • Ustalenie progu kompetencji w zrozumieniu kluczowych zasad i specyfiki ESG
  • Lepszą współpracę z inwestorami, partnerami i interesariuszami w kwestiach ESG oraz budowanie własnych (osobistych i spółki) kompetencji w tym obszarze

Klaus Paesler kieruje zespołem zajmującym się relacjami instytucjonalnymi z organizacjami o profilu finansowym z obszaru asset management, bankami i jednostkami świadczącymi usługi finansowe w regionie EMEA. Przed dołączeniem do CFA Institute Klaus Paesler, CFA pracował w Millennium Global Group jako Head of Business Development and Marketing, gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie strategii wzrostu w regionie EMEA, LATAM i Ameryce Północnej. Wcześniej pracował w Russell Investments i Mellon Capital Management w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Posiada bogate doświadczenie w pracy w zarządzaniu portfelem strategii kapitałowych i pochodnych, pełniąc role w kontaktach z klientem, zarówno jako specjalista produktowy, jak i w realizacji strategii rozwoju biznesu i rozwoju produktów obejmujących wiele klas aktywów. Ukończył Golden Gate University w San Francisco. Posiada tytuł CFA oraz the Certificate in ESG Investing.

O autorze:

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.