Ruszyła Akademia ESG!

Akademia ESG 2021

Już 21 września odbędzie się drugie jesienne szkolenie Go Responsible „Praktyki i standardy tworzenia strategii ESG”. To element Akademii ESG, w której od ubiegłego roku mam przyjemność uczestniczyć. Druga edycja zapowiada się na jeszcze mocniejszą niż premierowa.

Jesteś członkiem zarządu lub rady nadzorczej? A może pracujesz w dziale analizy ryzyka, zakupów, sprzedaży, komunikacji? Rewolucja ESG na pewno Cię nie ominie, zatem szkolenia kierujemy nie tylko do specjalistów ds. ESG i CSR.

Już niedługo raporty na temat zagadnień ESG wg CSRD (unijna dyrektywa) będą musiały publikować wszystkie spółki mające powyżej 250 pracowników, zarówno publiczne, jak i prywatne. Dlatego w najbliższych miesiącach firmy będą musiały przeprowadzić dokładną analizę wszystkich rodzajów prowadzonej przez nie działalności, by upewnić się, że strategie, które uzupełniają lub tworzą, uwzględniają trendy w zakresie ESG. Zakres jest szeroki, obejmuje bowiem np. zmiany klimatu, łańcuch wartości, zrównoważony rozwój.  

Nasz szkoleniu w ramach Akademii ESG, dowiesz się m.in. jakie są benchmarki i praktyki rynkowe, jakie są oczekiwania interesariuszy i czego wymagają wytyczne i regulacje, jak przygotować procesy konsultacji i określania celów, jak projektować politykę ESG i wdrażać konkretne działania.

Uczestnicy szkolenia poznają:

  • Trendy kształtujące rynek i otoczenie firmy
  • Terminologię i narzędzia stosowane w nowych standardach, prezentowania strategii, planowania i współpracy z agencjami ratingowymi ESG
  • Kluczowe regulacje, wytyczne i kryteria techniczne
  • Najważniejsze instytucje, partnerstwa i inicjatywy biznesowe w obszarze ESG

Zapisy na szkolenie online >>

Szkolenia ESG

To dopiero początek projektu, którego partnerem jest także invESGo.pl. Zobacz kalendarium kolejnych szkoleń Akademii:

Więcej informacji >>

Zachęcam. Tym bardziej że jest wśród wykładowców 🙂

Przemysław Barankiewicz

O autorze:

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.