Więcej zielonej energii z Taurona

W 2024 roku Tauron dostarczy klientom biznesowym ponad 40 tysięcy megawatogodzin więcej energii ze źródeł odnawialnych niż rok wcześniej. Zamówienia na produkty z linii eko na bieżący sezon złożyło już ponad dwa tysiące odbiorców segmentu.

Jak poinformowała Grupa, do firm i instytucji które zakontraktowały u niej energię ze źródeł odnawialnych trafi w tym roku o 10 procent więcej zielonej energii. Dzięki temu ograniczą one emisję dwutlenku węgla o ponad 270 tysięcy ton.

Wartość redukcji emisji CO2 jest szczególnie istotna ze względu na raportowanie działań niefinansowych w obszarze ESG oraz spełnianie unijnych wymogów regulacyjnych. Mierząc ślad węglowy w biznesie, uwzględniamy emisje wytwarzane przez firmę, zarówno związane z energią elektryczną wykorzystywaną w przedsiębiorstwie, jak i w całym łańcuchu dostaw.

Środowisko, klient i umiejętność dostosowywania się do zmieniającego się rynku to priorytety Taurona na nowe czasy. Te kwestie są filarami strategii opartej o ESG. Cieszy nas, że wolumen i liczba klientów szukających czystej energii dynamicznie rośnie. Zrobimy wszystko, żeby wspierać i dynamizować ten proces, bo przyszłość należy do czystej, neutralnej środowiskowo energii, która dodatkowo musi być dla klienta dostępna po akceptowalnej cenie – wyjaśnia Mariusz Purat, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Prawie 700 MW czystej mocy

W ubiegłym roku Tauron odnotował wzrost produkcji zielonej energii, a łączna moc jego odnawialnych źródeł energii sięgnęła prawie 700 megawatów. W tym roku energia z odnawialnych źródeł Grupy trafi m.in. do Toyota Motor Manufacturing Poland, PZU, a także do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kopalni Soli „Wieliczka”.

Firma podkreśla, że jej produkty przyjazne dla środowiska cieszą się coraz większym zainteresowaniem. – Chcąc maksymalizować pozytywny wpływ na gospodarkę i środowisko naturalne, wspieramy klientów biznesowych w realizacji celów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Tylko w ubiegłym roku dzięki oferowanym przez nas produktom z linii EKO firmy i instytucje uniknęły wyemitowania ponad miliona ton dwutlenku węgla – podkreśla Mariusz Purat.

Jeden z takich produktów stanowi EKO Premium, w którym energia w 100 procentach wytwarzana jest w odnawialnym źródle energii Grupy, takim jak elektrownia wodna, farma wiatrowa lub instalacja fotowoltaiczna. Zawiera Gwarancję Pochodzenia i jako jedyny w Polsce został objęty Systemem Gwarancji Sprzedaży Energii Ekologicznej. Nadzoruje go Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii, którego eksperci, poza sprawdzeniem źródła pochodzenia energii odnawialnej, badają także jego całościowy wpływ na środowisko naturalne.

L.W.

O autorze:

Udostępnij:

Najnowsze

...

Login

Welcome to Typer

Brief and amiable onboarding is the first thing a new user sees in the theme.
Join Typer
Registration is closed.